Wizyta techniczna na DCT Gdańsk: Najbardziej konkurencyjna brama do najszybciej rozwijającego się regionu w Europie.
Częścią programu jest wizyta techniczna na terminal Deepwater Container Terminal Gdańsk (DCT Gdańsk). Wycieczka jest wliczona w opłacie rejestracyjnej.

DCT Gdańsk jest największym i najszybciej rozwijającym się polskim terminalem kontenerowym oraz jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego bezpośrednio zawijają statki z Dalekiego Wschodu. Terminal jest zlokalizowany w samym sercu Morza Bałtyckiego – w Porcie Gdańskim.

Zarejestruj się teraz

Połącz Europę, Polskę, Azję
DCT Gdańsk łączy Polskę z największym łańcuchem morskim między Europą a Azją, zapewniając, że polskie towary mogą być sprzedawane z Chinami bardziej efektywnie pod względem kosztów, czasu dostawy i niższego śladu węglowego na kontener niż alternatywne porty.

DCT był pierwszym terminalem, do którego bezpośrednio zawijały statki z Azji na Morze Bałtyckie a dzisiaj jest miejscem docelowym największych jednostek na świecie wyruszających z Chin, Korei oraz innych krajów azjatyckich. Proces przyczynił się do podziału najważniejszego żeglugowego szlaku handlowego na świecie – szlaku Azja-Europa na szlaki Azja-Europa Północno-Wschodnia oraz Azja-Morze Bałtyckie.


Naturalna brama
Terminal obsługuje polski import, eksport, tranzyt oraz tranzyt morski. Dzięki dobremu dostępowi ze strony morza zapewnionemu przez kanał podejściowy o głębokości 17 m oraz do 16,5 m (wzdłuż nabrzeża), braku zalodzenia oraz doskonałym możliwościom operacyjnym, DCT jest naturalną bramą dla obrotu skonteneryzowanego w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę realizowanym przez polski rząd i miasto Gdańsk, terminal DCT jest bardzo dobrze połączony z miejscami zlokalizowanymi w głębi lądu oraz jest prawdziwą bramą do Europy Środkowej i Rosji.

DCT Gdańsk to jeden z najskuteczniejszych sposobów obsługi rynku Morza Bałtyckiego poprzez przeładunek, a także najbardziej konkurencyjny kosztowo sposób obsługi rynków lądowych Czech, Słowacji, Białorusi i Zachodniej Ukrainy.
W 2018 r. DCT Gdańsk obsłużył 1,9 mln TEU, z bezpośrednimi połączeniami przez największe statki pływające. DCT Gdańsk to jedyny terminal na Bałtyku, który jest w stanie obsługiwać statki tej wielkości.

DCT Gdańsk może pochwalić się imponującym dorobkiem ciągłego rozwoju infrastruktury terminalowej i nowoczesnego sprzętu do obsługi. Jest również aktywnie zaangażowany w różne działania na rzecz ochrony środowiska i społeczności lokalnej, stanowiąc podstawę zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego.

Zarejestruj się teraz